Frenynka

Jméno: Celestian Bambina

Plemeno: Afgánský chrt

    Dne 10.1.2008 jsme se museli rozhodnout k jednomu z nejtěžších rozhodnutí a to, dát tě uspat navždy, aby jsi se více netrápila. Když jsme si tě vezli, jako malý dlouhonohý uzlíček z Chorvatska nikdo z nás netušil, jak zákeřnou nemoc si s sebou vezeš, a jak smutno nám jednou bude, až tu s námi nebudeš.

    Byla jsi tou nejprohnanější psí slečnou na světě a žádný kus nábytku tě nenechal v klidu, každý kdo tě znal, si tě zamiloval, díky tvé jedinečné povaze a temperamentu. Bohužel osud nám nedopřál užívat si tvé blízkosti na dlouho, a když jsme po nekonečných dvou měsících zjistili, která nemoc ti ubližuje tak, že už se sama ani nepostavíš na nohy a přestáváš jíst, nechtělo se nám věřit. Leishmanióza, tak zněla diagnóza, která nám tě vzala, nemoc, kterou přenáší středomořská muška, která napadá všechny uzliny v těle a která je bohužel nevyléčitelná. Chtěli jsme bojovat, zkoušet alternativní léčbu, bohužel tvé tělíčko bylo již příliš slabé a tak jsme tě museli nechat odejít…

    Ale věř, že nikdy nebude dne, abychom si na tebe nevzpomněli, a slibujeme, že v našich srdcích budeš zarytá navěky, ty naše dlouhonohá žirafko!

Frenynky fotogalerie