JACK

Jméno: Jack Daniel´s Teverr Exi Elegance

Plemeno: afgánský chrt

Narozen: 19.10.2002, adoptován k nám v roce 2006, Jack odešel za duhový most v létě 2015

Číslo zápisu:

Barva: černý s pálením

Výška: cca 80 cm

Chovatelská stanice: Teverr Exi Elegance

Chovatel: Věra Langrová

Majitel: Daniela Šišková

Miluju: paničku!!! a psí kámošky, cokoli co se dá sníst, hru „Za co vyměníš…?“

Nesnáším: samotu, kapání do uší

Největší úspěchy: znovu začínám věřit lidem

 

AKTIVITY

    Když jsem si adoptovala Jackouše byl můj sen jasný – věnovat se psím sportům, přednostně agility, resp. závodit a vyhrávat. S jedním z nejrychlejších psích plemen, no, to přece nemůže být problém. Poznání Jackovi osobnosti však mé sny poněkud pozměnilo, kdo ho zná, ví, kdo ho nezná, nepochopí. No prostě, s tímto zvláštně náladovým tvorečkem toho občas moc nezmůžu a tak se můj sen změnil, na - alespoň jednou v životě si na volno zaběhnout parkur, aniž bychom ohrožovali přihlížející psí účastníky, když zdrháme z tratě s pocitem naprosté volnosti a blaženosti.

No a jak jsme na tom nyní…

Agility

    Jack umí všechny překážky, perfektně se vede, poslechne na slovo, dokonce nově, i když je na volno (donedávna jsme totiž běhali s dlouhou šňůrou za zády, která se dá v případě zdrhání nepříjemně přišlápnout). No, ale má to malý háček, všechny mé sny plní pouze, když jsme na cvičáku sami, tedy bez přítomnosti ostatních psů… takže nic moc:-)

Flyball

    Jack miluje tenisáky, Jack nosí tenisáky – to u něj v praxi znamená, že přinese tenisák, aby mě mohl vzápětí regulérně kousnout, když si ho od něj chci vzít. Ovšem Jack, jak už bylo zmíněno, nemá rád ostatní psy, tudíž by, předpokládám, navštěvoval druhou dráhu ve snaze porazit soupeře neregulérním způsobem. Kdyby běžela fena, také by jí navštívil, ale s naprosto odlišnými úmysly. No, uvidíme, jestli se nám to podaří eliminovat a Jacka přemluvit, že je to sport, který rozhodně stojí za to sebeobětování:-)

Procházky

    Jack trpí ve výběhu, má přece tolik energie, chce ven, chce se proběhnout po poli, projít kolem lesa, pozdravit psy z okolí,… Po deseti minutách procházky je Jack unaven a toužebně se obrací zpět k domovu. Jack neskutečně zbožňuje svůj výběh, svou boudu, svůj klid a spánek:-)

 

Foto odkazy:

https://daniweb.rajce.idnes.cz/Jack_mix_ze_zivota/

https://daniweb.rajce.idnes.cz/Jack_vylety_Drabske_svetnicky/

https://daniweb.rajce.idnes.cz/Jack_Prvni_setkani/

https://daniweb.rajce.idnes.cz/Jack_Agility/

 

ÚSPĚCHY

...občas nešílím když vidím psa

... všechny agility překážky, nechám se vést na parkuru, ovšem za předpokladu dostatečného oplocení a žádných ostatních pejsků v dosahu :-D